Kardanové hřídele

Specializujeme se na kardanové hřídele a klouby v celém sortimentu typů a velikostí. S tímto zaměřením poskytujeme komplexní odborné služby. Navrhujeme optimální řešení pro každý specifický případ použití, případně varianty z hlediska životnosti, bezpečnosti, ceny, rychlosti realizace apod. Zajistíme výrobu nového kardanu, nebo dodání specielních provedení jiných výrobců. Pokud je lepším řešením oprava, nebo renovace kardanové hřídele či kloubu, provedeme ji tak, že bude srovnatelný s novým.

Kardanové hřídele, náhony a klouby pro použití v průmyslu

  • Ucelená řada všech velikostí a provedení kloubových hřídelí s maximálním krouticím momentem od 6 Nm do 1150 kNm.
  • Kardanové hřídele a klouby DIN 808 – Klouby a kloubové hřídele s nízkým krouticím momentem v různých provedeních, s jehlovými ložisky nebo kluznými klouby, dle specielních podmínek použití, pro různé otáčky a zatížení. Ocelové i nerezové provedení.
  • Výroba a opravy atypických, speciálních kardanových hřídelí a kloubů pro extrémní podmínky – mimořádně vysoké zatížení, vysokou nebo nízkou provozní teplotu, extrémní prašnost, nebo vlhkost, bezúdržbové klouby, klouby s vysokou životností apod.

Kardanové hřídele pro dopravní techniku, užitkové a stavební stroje, zemědělství

Opravujeme a vyrábíme kardanové hřídele pro veškerou dopravní techniku, stavební a užitkové stroje. Jde o náhonové hřídele hlavních i vedlejších pohonů s připojením kardanu ve všech používaných verzích. Dále kardanové hřídele s centrovanými klouby pro větší úhel ohybu, homokinetické klouby předních náprav a atypická řešení náhonů různých výrobců.

Kardanové hřídele pro železniční a kolejová vozidla

Jsme držitelem certifikátu pro výrobu a opravy kardanových hřídelí kolejových vozidel. Zabýváme se výrobou a opravami všech variant náhonů používaných v tomto odvětví.